O mnie

Zdjęcie Aleksandra Chomińska

Nazywam się Aleksandra Chomińska.

Poprawa sprawności fizycznej to wspaniała droga do poprawy zdrowia i  komfortu życia moich pacjentów. Z tą myślą wkroczyłam na zawodową ścieżkę fizjoterapeuty studiując w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze a następnie na Akademii Medycznej we Wrocławiu

Zdrowia nie da się rozdzielić pomiędzy matkę i dziecko.
Zdrowie i komfort jest w pełni, gdy matka i dziecko cieszą się jego pełnią.
Sama jestem matką.

Moją pierwszą pasją jest rehabilitacja dzieci i młodzieży.  Zajmuję się fizjoterapią dzieci z zaburzeniami neurologicznymi, chorobami genetycznymi i nerwowo-mięśniowymi a także tych spowodowanych wcześniactwem. Pomoc znajdą u mnie również dzieci starsze z wadami postawy ciała. Najbardziej skuteczna rehabilitacja jest dobierana indywidualnie przy współpracy  z rodzicami.

Podczas pracy z najmniejszymi pacjentami spotykam się z kobietami, matkami tuż lub niedługo po porodzie. Słuchając, jak dzielą się one ze mną swoimi problemami z okresu ciąży lub tymi, które im towarzyszą zrozumiałam, że zdrowe dziecko potrzebuje zdrowej matki.
Nietrzymanie moczu, bolesne współżycie, obniżenie narządów rodnych czy rozstęp mięśnia prostego brzucha nie mają miejsca na drodze do szczęścia. Dlatego do troski o dziecko dodałam troskę o matkę, ale nie tylko.

Moją drugą specjalizacją jest uroginekologia kobiet. Jestem certyfikowanym terapeutą uroginekologicznym Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, dyplomowaną fizjoterapeutką urologiczną i ginekologiczną Fundacji Aenon oraz członkiem międzynarodowej organizacji IUGA. Specjalizuję się również w terapii DRA, czyli rozejścia mięśnia prostego brzucha a podczas diagnostyki fizjoterapeutycznej stosuję badanie USG i EMG.
Pomoc znajdą u mnie kobiety w każdym wieku, zarówno z problemami uroginekologicznymi, bólami w obrębie miednicy czy po mastektomii, a dla chętnych pań będących w terapii oferuję dodatkowo bezpłatną naukę samobadania piersi.
W naszym kraju fizjoterapia uroginekologiczna kobiet dopiero odnajduje swoje miejsce w ofercie medycznej i jej wartość zaczyna być doceniana. Kobiety mają teraz wolność wyboru i więcej szans na zatroszczenie się o swoje ciało.

W ramach mojej działalności współpracuję z:

Anatomia Jogi IUGA Aenon